Over one million visits per site per month

  Powered By ClubScores.ie


GAA Fixtures 2019

Sunday 8th December

O'Byrne Cup round 1

Meath v Louth, Pairc Tailteann, 2pm

Walsh Cup round 1

Dublin v Laois, Parnell Park, 2pm
Cancelled Westmeath v Carlow, Westmeath venue, 2pm

Kehoe Cup round 2

Kildare v Down, Newbridge, 2pm

Leinster club SFC final

Eire Og (Carlow) v Ballyboden St Endas (Dublin), MW Hire O'Moore Park, 2pm - TG4 (live coverage)

All-Ireland club JFC quarter-final

Thomas McCurtains (Britain) v Blackhill (Monaghan), Runslip, 1pm

Munster club JFC final

Na Gaeil (Kerry) v Mullinahone (Tipperary), Mallow, 3:45 pm

Munster club JHC final

Russell Rovers (Cork) v St Mary's (Waterford), Mallow, 1pm

Saturday 14th December

O'Byrne Cup round 2

Longford v Carlow, TBC, 2pm
Wicklow v Kildare, TBC, 2pm
Wexford v Laois, TBC, 2pm
Westmeath v Meath, TBC, 2pm
Louth v Offaly, TBC, 2pm

Sunday 15th December

Walsh Cup round 2

Westmeath v Dublin, TBC, 2pm
Carlow v Laois, TBC, 2pm

Munster SHL round 1

Tipperary v Clare, Nenagh, 2pm

Kehoe Cup round 3

Wicklow v Meath, Wicklow venue, 2pm
Offaly v Down, Abbottsotwn, 2pm

Wednesday 18th December

Munster SHL round 1

Cork v Kerry, Pairc Ui Rinn, 7.30pm

Friday 20th December

Munster SHL round 2

Limerick v Tipperary, LIT Gaelic Grounds, 7.30pm
Waterford v Cork, Fraher Field, 7.30pm

Sunday 29th December

McGrath Cup round 1

Limerick v Clare, Rathkeale, 2pm
Kerry v Cork, Austin Stack Park, 2pm

Munster SHL round 3

Clare v Limerick, Sixmilebridge, 2pm

Munster SHL round 2

Waterford v Cork, Fraher Field, 7.30pm

Thursday 2 January

McGrath Cup round 2

Limerick v Waterford, Fraher Field, 7.30pm
Cork v Tipperary, Pairc Ui Rinn, 7.30pm

Saturday 4 January

O'Byrne Cup round 3

Carlow v Kildare, TBC, 2pm
Wicklow v Longford, TBC, 2pm
Offaly v Wexford, TBC, 2pm
Louth v Westmeath, TBC, 2pm
Meath v Laois, TBC, 2pm

Sunday 5 January

Connacht SFL quarter-final

Sligo v Roscommon, Markievicz Park, 2pm

McGrath Cup round 3

Clare v Waterford, Cusack Park, 2pm
Tipperary v Kerry, Clonmel Sportsfield, 2pm

Walsh Cup round 3

Dublin v Carlow, TBC, 2pm
Laois v Westmeath, TBC, 2pm

Munster SHL round 3

Kerry v Waterford, Austin Stack Park, 2pm

Kehoe Cup semi-finals

Saturday 11 January

O'Byrne Cup semi-finals

Sunday 12 January

Connacht SFL semi-finals

Mayo v Galway, MacHale Park, 2pm
Leitrim v Sligo or Roscommon, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm

Walsh Cup semi-finals

Munster SHL final

Kehoe Cup final

Friday 17/Saturday 18 January

O'Byrne Cup final

Sunday 19 January

Connacht SFL final

Mayo or Galway v Leitrim or Sligo or Roscommon, TBC, TBC

Walsh Cup final

Saturday 25 January

FL Division 1 round 1

Donegal v Mayo, MacCumhaill Park, 7.15pm
Dublin v Kerry, Croke Park, 7.15pm

FL Division 2 round 1

Armagh v Cavan, Athletic Grounds, 7pm

FL Division 3 round 1

Derry v Leitrim, Celtic Park, 5pm
Cork v Offaly, Pairc Ui Chaoimh, 6pm

FL Division 4 round 1

Carlow v Wicklow, Netwatch Cullen Park, 7pm
Waterford v Limerick, Fraher Field, 7pm

HL Division 1 Group A round 1

Tipperary v Limerick, Semple Stadium, 5.15pm

HL Division 1 Group B round 1

Laois v Wexford, MW Hire O'Moore Park, 7pm

HL Division 2A round 1

Mayo v Kerry, MacHale Park, 2pm

HL Division 2B round 1

Roscommon v Warwickshire, Dr Hyde Park, 1pm

HL Division 3B round 1

Lancashire v Cavan, Abbotstown, 2pm

Sunday 26 January

FL Division 1 round 1

Tyrone v Meath, Healy Park, 2pm
Galway v Monaghan, Pearse Stadium, 2.30pm

FL Division 2 round 1

Westmeath v Clare, TEG Cusack Park, 2pm
Roscommon v Laois, Dr Hyde Park, 2pm
Kildare v Fermanagh, Newbridge, 2.30pm

FL Division 3 round 1

Longford v Louth, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Tipperary v Down, Clonmel, 2pm

FL Division 4 round 1

Antrim v Wexford, Glenavy, 2pm
London v Sligo, Ruislip, 2pm

HL Division 1 Group A round 1

Galway v Westmeath, Pearse Stadium, 12.30pm
Waterford v Cork, Walsh Park, 2pm

HL Division 1 Group B round 1

Clare v Carlow, Cusack Park, 2pm
Kilkenny v Dublin, UPMC Nowlan Park, 2pm

HL Division 2A round 1

Wicklow v Antrim, Aughrim, 2pm
Offaly v Meath, Birr, 2pm

HL Division 2B round 1

Kildare v London, Newbridge, 12.30pm
Derry v Down, Owenbeg, 2pm

HL Division 3A round 1

Louth v Tyrone, Darver, 2pm
Donegal v Armagh, Letterkenny, 2pm
Monaghan v Longford, Inniskeen, 2pm

HL Division 3B round 1

Fermanagh v Leitrim, Brewster Park, 2pm

Saturday 1 February

FL Division 1 round 2

Mayo v Dublin, MacHale Park, 7pm
Kerry v Galway, Austin Stack Park, 7pm

FL Division 2 round 2

Laois v Armagh, MW Hire O'Moore Park, 6pm
Cavan v Westmeath, Kingspan Breffni, 7pm

FL Division 3 round 2

Down v Derry, Pairc Esler, 7pm

FL Division 4 round 2

Wexford v Carlow, Wexford Park, 2pm

HL Division 1 Group A round 2

Cork v Tipperary, Pairc Ui Chaoimh, 7pm

HL Division 2B round 2

Warwickshire v Kildare, Pairc na hEireann, 2pm

HL Division 3B round 2

Sligo v Lancashire, Markievicz Park, 1pm

Sunday 2 February

FL Division 1 round 2

Monaghan v Tyrone, Castleblayney, 2pm
Meath v Donegal, Pairc Tailteann, 2.30pm

FL Division 2 round 2

Clare v Kildare, Cusack Park, 2pm
Fermanagh v Roscommon, Brewster Park, 2pm

FL Division 3 round 2

Louth v Tipperary, Gaelic Grounds, 2pm
Leitrim v Cork, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm
Offaly v Longford, O'Connor Park, 2pm

FL Division 4 round 2

Limerick v London, Kilmallock, 12pm
Wicklow v Waterford, Aughrim, 2pm
Sligo v Antrim, Markievicz Park, 2pm

HL Division 1 Group A round 2

Westmeath v Waterford, TEG Cusack Park, 2pm
Limerick v Galway, LIT Gaelic Grounds, 2.30pm

HL Division 1 Group B round 2

Dublin v Laois, Parnell Park, 2pm
Carlow v Kilkenny, Netwatch Cullen Park, 2pm
Wexford v Clare, Wexford Park, 2pm

HL Division 2A round 2

Meath v Wicklow, Pairc Tailteann, 12.30pm
Antrim v Mayo, Loughgiel, 2pm
Kerry v Offaly, Austin Stack Park, 2pm

HL Division 2B round 2

Down v Roscommon, Ballycran, 12.30pm
London v Derry, Ruislip, 2pm

HL Division 3A round 2

Longford v Louth, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Armagh v Monaghan, Athletic Grounds, 2pm
Tyrone v Donegal, Healy Park, 2pm

HL Division 3B round 2

Cavan v Fermanagh, Kingspan Breffni, 2pm

Saturday 8 February

FL Division 1 round 3

Dublin v Monaghan, Croke Park, 7pm

FL Division 2 round 3

Armagh v Kildare, Athletic Grounds, 7pm

FL Division 4 round 3

Waterford v Wexford, Fraher Field, 7pm

Sunday 9 February

FL Division 1 round 3

Meath v Mayo, Pairc Tailteann, 2pm
Donegal v Galway, Letterkenny, 2pm
Tyrone v Kerry, Healy Park, 2pm

FL Division 2 round 3

Westmeath v Fermanagh, TEG Cusack Park, 2pm
Laois v Cavan, MW Hire O'Moore Park, 2pm
Roscommon v Clare, Dr Hyde Park, 2pm

FL Division 3 round 3

Derry v Tipperary, Owenbeg, 1pm
Longford v Leitrim, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Louth v Offaly, Gaelic Grounds, 2pm
Cork v Down, Pairc Ui Chaoimh, 2pm

FL Division 4 round 3

Carlow v Limerick, Netwatch Cullen Park, 2pm
Wicklow v Sligo, Aughrim, 2pm
London v Antrim, Ruislip, 2pm

Saturday 15 February

HL Division 1 Group A round 3

Limerick v Waterford, LIT Gaelic Grounds, 7pm

HL Division 1 Group B round 3

Carlow v Dublin, Netwatch Cullen Park, 7pm

HL Division 2A round 3

Meath v Kerry, Trim, 2pm

HL Division 2B round 3

Down v Warwickshire, Ballycran, 1pm

Sunday 16 February

HL Division 1 Group A round 3

Westmeath v Cork, TEG Cusack Park, 2pm
Galway v Tipperary, Pearse Stadium, 2pm

HL Division 1 Group B round 3

Clare v Laois, Cusack Park, 2pm
Wexford v Kilkenny, Wexford Park, 2pm

HL Division 2A round 3

Mayo v Wicklow, MacHale Park, 1pm
Offaly v Antrim, O'Connor Park, 2pm

HL Division 2B round 3

Roscommon v London, Dr Hyde Park, 1pm
Derry v Kildare, Owenbeg, 2pm

HL Division 3A round 3

Longford v Armagh, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Louth v Donegal, Darver, 2pm
Monaghan v Tyrone, Castleblayney, 2pm

HL Division 3B round 3

Fermanagh v Sligo, Brewster Park, 2pm
Leitrim v Cavan, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm

Saturday 22 February

FL Division 1 round 4

Dublin v Donegal, Croke Park, 7pm

FL Division 2 round 4

Fermanagh v Cavan, Brewster Park, 7pm

FL Division 3 round 4

Down v Longford, Pairc Esler, 7pm
Tipperary v Cork, Semple Stadium, 7pm

FL Division 4 round 4

Sligo v Waterford, Markievicz Park, 2pm

HL Division 1 Group B round 4

Dublin v Wexford, Croke Park, 5pm
Laois v Carlow, MW Hire O'Moore Park, 7pm

HL Division 2A round 4

Wicklow v Kerry, Aughrim, 2pm

HL Division 2B round 4

Derry v Warwickshire, Owenbeg, 1pm

HL Division 3B round 4

Lancashire v Fermanagh, Abbotstown, 2.30pm

Sunday 23 February

FL Division 1 round 4

Kerry v Meath, Fitzgerald Stadium, 1pm
Galway v Tyrone, Tuam Stadium, 2pm
Monaghan v Mayo, Clones, 2pm

FL Division 2 round 4

Clare v Laois, Cusack Park, 2pm
Westmeath v Armagh, TEG Cusack Park, 2pm
Kildare v Roscommon, Newbridge, 2.30pm

FL Division 3 round 4

Derry v Louth, Owenbeg, 2pm
Leitrim v Offaly, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm

FL Division 4 round 4

Wexford v London, Wexford Park, 12pm
Limerick v Wicklow, Rathkeale, 2pm
Antrim v Carlow, Glenavy, 2.30pm

HL Division 1 Group A round 4

Waterford v Galway, Walsh Park, 2pm
Cork v Limerick, Pairc Ui Chaoimh, 2pm
Tipperary v Westmeath, Nenagh, 2pm

HL Division 1 Group B round 4

Kilkenny v Clare, UPMC Nowlan Park, 2pm

HL Division 2A round 4

Antrim v Meath, Loughgiel, 12.30pm
Mayo v Offaly, MacHale Park, 2pm

HL Division 2B round 4

Kildare v Roscommon, Newbridge, 12.30pm
London v Down, Ruislip, 2pm

HL Division 3A round 4

Armagh v Louth, Athletic Grounds, 2pm
Donegal v Monaghan, Letterkenny, 2pm
Tyrone v Longford, Healy Park, 2pm

HL Division 3B round 4

Sligo v Leitrim, Markievicz Park, 2pm

Saturday 29 February

FL Division 1 round 5

Mayo v Kerry, MacHale Park, 7.15pm
Tyrone v Dublin, Healy Park 7.15pm

FL Division 2 round 5

Laois v Kildare, MW Hire O'Moore Park, 7pm

FL Division 4 round 5

London v Wicklow, Ruislip, 1pm
Wexford v Sligo, Wexford Park, 2pm
Waterford v Carlow, Fraher Field, 7pm

Sunday 1 March

FL Division 1 round 5

Donegal v Monaghan, Ballyshannon, 2pm
Meath v Galway, Pairc Tailteann, 2.30pm

FL Division 2 round 5

Fermanagh v Armagh, Brewster Park, 2pm
Roscommon v Westmeath, Dr Hyde Park, 2pm
Cavan v Clare, Kingspan Breffni, 2.30pm

FL Division 3 round 5

Louth v Leitrim, Gaelic Grounds, 2pm
Cork v Derry, Pairc Ui Chaoimh, 2pm
Longford v Tipperary, Glennon Bros Pearse Park, 2.30pm
Offaly v Down, O'Connor Park, 2.30pm

FL Division 4 round 5

Antrim v Limerick, Glenavy, 2pm

HL Division 1 Group A round 5

Galway v Cork, Pearse Stadium, 2pm
Limerick v Westmeath, LIT Gaelic Grounds, 2pm
Tipperary v Waterford, Semple Stadium, 2pm

HL Division 1 Group B round 5

Clare v Dublin, Cusack Park, 2pm
Laois v Kilkenny, MW Hire O'Moore Park, 2pm
Wexford v Carlow, Wexford Park, 2pm

HL Division 2A round 5

Meath v Mayo, Trim, 12.30pm
Kerry v Antrim, Austin Stack Park, 12.30pm
Offaly v Wicklow, O'Connor Park, 12.30pm

HL Division 2B round 5

Down v Kildare, Ballycran, 2pm
Roscommon v Derry, Athleague, 2pm
Warwickshire v London, Pairc na hEireann, 2pm

HL Division 3A round 5

Longford v Donegal, Glennon Bros Pearse Park, 12.30pm
Monaghan v Louth, Inniskeen, 12.30pm
Armagh v Tyrone, Athletic Grounds, 12.30pm

HL Division 3B round 5

Cavan v Sligo, Kingspan Breffni, 12.30pm
Leitrim v Lancashire, Pairc Sean Mac Diarmada, 12.30pm

Saturday 14 March

FL Division 1 round 6

Donegal v Tyrone, MacCumhaill Park, 7pm

FL Division 2 round 6

Armagh v Roscommon, Athletic Grounds, 6.30pm

FL Division 4 round 6

Waterford v London, Fraher Field, 5pm
Carlow v Sligo, Netwatch Cullen Park, 7pm

Sunday 15 March

FL Division 1 round 6

Galway v Mayo, Pearse Stadium, 2pm
Dublin v Meath, Croke Park, 2pm
Monaghan v Kerry, Inniskeen, 2pm

FL Division 2 round 6

Clare v Fermanagh, Cusack Park, 2pm
Westmeath v Laois, TEG Cusack Park, 2pm
Kildare v Cavan, Newbridge, 2pm

FL Division 3 round 6

Down v Leitrim, Pairc Esler, 2pm
Cork v Louth, Pairc Ui Chaoimh, 2pm
Derry v Longford, Celtic Park, 2pm
Tipperary v Offaly, Semple Stadium, 2pm

FL Division 4 round 6

Wicklow v Antrim, Aughrim, 2pm
Limerick v Wexford, Rathkeale, 2pm

Sunday 22 March

FL Division 1 round 7

Kerry v Donegal, Austin Stack Park, 2pm
Galway v Dublin, Pearse Stadium, 2pm
Mayo v Tyrone, MacHale Park, 2pm
Monaghan v Meath, Clones, 2pm

FL Division 2 round 7

Cavan v Roscommon, Kingspan Breffni, 2pm
Clare v Armagh, Cusack Park, 2pm
Kildare v Westmeath, Newbridge, 2pm
Fermanagh v Laois, Brewster Park, 2pm

FL Division 3 round 7

Longford v Cork, Glennon Bros Pearse Park, 2pm
Louth v Down, Gaelic Grounds, 2pm
Leitrim v Tipperary, Pairc Sean MacDiarmada, 2pm
Offaly v Derry, O'Connor Park, 2pm

FL Division 4 round 7

Antrim v Waterford, Glenavy, 1pm
Wexford v Wicklow, Wexford Park, 1pm
London v Carlow, Ruislip, 1pm
Sligo v Limerick, Markievicz Park, 1pm




Over one million visits per site per month

CLICK HERE FOR THE LIST OF LIVE GAA MATCHES ON SKY SPORTS AND RTE

CLICK HERE FOR GAA LEAGUE TABLES

CLICK HERE FOR ALL IRELAND FOOTBALL & HURLING FIXTURES

All Ireland football draw and fixtures 2019

 

SportsNewsIRELAND the leading site for live GAA, Rugby and Football scores in Ireland

 

Skype : Sports NewsIreland